Peeling kawitacyjny idealny dla pięknych mam

Peeling kawitacyjny nazywany potocznie kawitacją to zabieg przeprowadzany w gabinetach kosmetycznych. Złuszcza martwy naskórek oraz regeneruje głębsze warstwy skóry bardziej niż tradycyjne domowe peelingi. Jak przebiega peeling kawitacyjny oraz czy mogą go stosować kobiety w ciąży?

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny umożliwia usunięcie martwego naskórka oraz usprawnia mikrokrążenie skórne. Dzięki temu cera staje się gładsza oraz jędrniejsza. Zabieg wykorzystuje zjawisko kawitacji, które powstaje wskutek zmniejszenia ciśnienia. Polega na szybkiej zamianie stanu ciekłego w gazowy. Dlatego przed zabiegiem specjalista dokładnie nawilża skórę, a następnie poddaje ją działaniu ultradźwięków, które zamieniają wodę w powierzchniowej warstwie skórnej w gaz. To sprawia, że powstają pęcherzyki, które ulegają rozpadowi. Dzięki temu dochodzi do  złuszczenia naskórka. Peeling kawitacyjny można stosować u kobiet z każdym rodzajem cery, a jego efektem jest oczyszczona i bardziej ukrwiona skóra.  Trwa od 20 do 60 minut. Przed zabiegiem twarzy kosmetyczka dokładnie oczyszcza twarz z makijażu, a następnie nakłada serum nawilżające i delikatnie masuje twarz specjalną głowicę, która emituje fale ultradźwiękowe. W trakcie zbiegu można odczuwać delikatne łaskotanie lub świąd. W początkowym etapie, zabiegowi zostają poddane łatwo dostępne partie twarzy. Natomiast na końcu okolice nosa i uszu. Po zakończeniu emisji fal, kosmetyczka najczęściej wykonuje mikro-masaż i nakłada maseczkę nawilżającą, która przyspiesza regenerację skóry. Osoby, ze skórą tłustą lub podatną na łuszczenie się powinny zastosować kilka peelingów kawitacyjnych, których częstotliwość ustala kosmetyczka.

Czy peeling kawitacyjny w ciąży jest bezpieczny?

Podczas peelingu kawitacyjnego z warstwy skóry zostaje usunięty nadmiar sebum oraz martwy naskórek. W trakcie zabiegu kosmetyczka przesuwa po ciele specjalną szpatułkę, która emituje ultradźwięki. Pomimo że zabieg mogą stosować kobiety nawet z cerą wrażliwą, to nie powinien być przeprowadzany u kobiet w ciąży. Płód mógłby zostać uszkodzony działaniem ultradźwiękowych fal. Dotychczas nie zbadano, czy zabieg jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, dlatego kobiety ciężarne powinny go unikać.

Domowy peeling kawitacyjny

Domowy peeling kawitacyjny to doskonała metoda oczyszczania cery z zaskórników, złuszczonego naskórka oraz niewielkich przebarwień. Mogą ją stosować osoby z cerą tłustą, trądzikową, wrażliwą, a także wymagającą ujędrnienia. Doskonale wyrównuje kolory cery oraz zwiększa jej ukrwienie. W celu wykonania domowego zabiegu niezbędna jest odpowiednia szpatuła, którą należy zakupić. Urządzenie przypomina termometr z metalową końcówką. Przed zabiegiem należy dokładnie nawilżyć skórę, aby doszło do zjawiska kawitacji. Służy do tego: woda źródlana lub tonik bezalkoholowy. Trzeba ściągnąć biżuterię oraz elementy metalowe. Po nawilżeniu skóry za pomocą wacika, nalezy przyłożyć do niej szpatułkę pod kątem 45 stopni i wodzić nią, aby doprowadzić do złuszczenia naskórka. W trakcie zabiegu należy kilkukrotnie przecierać skórę oraz usuwać z niej resztki naskórka. Szpatułką trzeba wykonywać płynne ruchy, aby nie zatrzymać jej w miejscu. W takim przypadku mogłoby dojść do poparzenia lub niewielkiego uszkodzenia.

Podobne artykuły

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży – jak pozostać w formie?

Dla wielu kobiet zmartwieniem są zmiany, jakie przechodzi ich ciało podczas ciąży. Przyrost masy ciała i cukrzyca ciążowa to tylko niektóre z nich. Pojawiają się też obawy – jak dam sobie radę podczas porodu? Czy będzie bardzo bolesny? Czy dziecko urodzi się zdrowe? Niektóre z nas w strachu przed uszkodzeniem płodu minimalizują swoją aktywność fizyczną. […]

Bolące stawy w ciąży – jak temu zapobiec?

W trakcie ciąży wiele kobiet skarży się na bóle stawów. Przede wszystkim dotyczą one stawów kolanowych oraz biodrowych. Wraz z rozwojem ciąży, masa ciała kobiety dość szybko się zwiększa. Dlatego wręcz dość naturalnym tego następstwem są bóle stawów, obciążone dodatkowymi kilogramami. Oczywiście takie bóle nie muszą być na stałe wpisane w ciążę. Można sobie z […]