USG ciąży, tydzień 31 – wyniki …

Wrzesień 10th, 20093:31 pm @

0


USG ciąży, tydzień 31 – wyniki …

Dziś w końcu po 2 miesiącach byłam na badaniu USG. Wg ostatniej miesiączki jestem w 31 tygodniu ciąży. A wg USG to różnie :) A może dla przykładu podam Wam moje wyniki.

A więc tak, cytuję:

„W jamie macicy pojedynczy płód w położeniu główkowym. Wymiary BPD – 82,55 mm, co odpowiada 31w2d, FL – 54,7 mm, co odpowiada 29w0d, HC – 273 mm, co odpowiada 28w4d, AC – 239 mm, co odpowiada 29w3d (wg OM 30w3d). Zaobserwowano ruchy płodu. Zarys czaszki prawidłowy. Struktury mózgu prawidłowe. Komory nieposzerzone. Zarys wargi górnej kompletny. Gałki oczne osadzone prawidłowo. Serce czterojamowe. Akcja serca płodu miarowa 127/min. Przepona kompletna. Pierścień pępkowy zamknięty. Zaobserwowano żołądek, obie nerki i pęcherz moczowy płodu. Układ kostny prawidłowy, ustawienie stóp i dłoni prawidłowe. Kanał kręgowy zamknięty. Łożysko na ścianie tylnej i w dnie II st. dojrzałości, Pępowina trzynaczyniowa. Ilość płynu owodniowego prawidłowa.”

A teraz co skróty oznaczają:

BPD – wymiar dwuciemieniowy

FL – długość kości udowej

HC – obwód głowy

AC – obwód jamy brzusznej

Zjadłam przed wizytą batonika, bo chciałam, żeby dzidzia była ruchliwa i żeby odsłoniła nóżki. Efekt był – mała kopała, ale nóżek nie chciała rozszerzyć. Lekarka powiedziała, że najwidoczniej dziewczynka i żeby się tak nastawiać ale dokładnie niestety nie było widać :) No cóż – ważne, że zdrowe.

Co do położenia główkowego – no to dobrze, że już dzidzia leży tak jak do porodu, czyli główką w dół, ale podobno jeszcze może się odwrócić (oby nie, bo chciałabym rodzić naturalnie).

Kolejne USG mam mieć dopiero w 38 tygodniu, czyli za prawie 2 miesiące. Strasznie długo muszę czekać, no ale musi być aktualne USG przed porodem.

Najważniejsze, że wszystko dobrze. Ale powiem Wam, że lepiej się oglądało dzidzię jak była mała, bo teraz na tym ekranie to już nic nie widać było :) A zapomniałam – dzidzia waży ok 1636 g :) Czyli taki normalny dzieciaczek :)

Przeczytaj także: